Apple Watch 7 review The most usable smartwatch yet 13
بررسی تخصصی اپل واچ 7، پرکاربردترین ساعت هوشمند

اپل واچ 7، با حاشیه باریک تر و صفحه نمایش بزرگتر، قابل استفاده ترین ساعت هوشمند است. آخرین ساعت هوشمند اپل در حقیقت، نسخه ارتقا یافته اپل واچ 6 است که عمر باتری را به مدت 18 ساعت حفظ کرده و همان CPU اپل واچ قبلی را دارا است و همچنین از نظر سلامتی نیز ویژگی جدیدی را ارائه نمی نماید. صفحه نمایش بزرگ سری 7 با کاربردهای روزانه، کاملا هماهنگ بوده و این کارایی را با مچ دست شما عملی می کند.
از کیبورد QWERTY کامل و دکمه های بزرگتر ماشین حساب گرفته تا صفحه نمایش روشن تر و صفحه های ساعت منحصر به فرد، اپل واچ 7 ورژنی از watchOS 8 را عرضه می کند که در Apple Watch SE و Apple Watch 3 مشاهده نخواهید کرد. شارژ سریع تر، طول عمر بالاتر و رنگ های جدید و امروزی بدنه، از موارد بعدی هستند که در این اپل واچ وجود داشته و مورد استقبال قرار خواهند گرفت. در این مقاله، تمامی تغییرات کوچک و بزرگی که در سری 7 ایجاد شده و این اپل واچ را به بهترین ساعت هوشمند سال تبدیل کرده است، مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

بررسی طراحی اپل واچ 7

اپل واچ سری 7، اولین طراحی جدید در اپل واچ ها بعد از اپل واچ 4 می باشد. با وجودی که این طراحی، تغییر عمده ای نیست، اما دارای آیکون ها و سطوح منحنی بیشتری است. از این رو مشخص است که اپل، خواهان زیبایی منعطف تری در ساعت های هوشمند خود می باشد.
اولین مورد این است که گوشه ها، کمی گردتر هستند، در حالی که صفحه نمایش به صورت یکپارچه تری، نسبت به اپل واچ 6 به شاسی وصل می شود. اگر این اپل واچ را به تنهایی تماشا کنید، شاید متوجه این تغییرات نشوید، بلکه باید، اپل واچ 6 و 7 را کنار هم قرار داده و بررسی نمایید. حتی با این که اپل واچ 7، ساعت هوشمند بزرگتری نسبت به اپل واچ 6 است ( 41 میلی متر و 45 میلی متر)، باز هم با چشم غیر مسلح، بزرگتر به نظر نمی رسد و میکرومتر لازم است!

Apple Watch 7 review The most usable smartwatch yet 9
Apple Watch 7 review The most usable smartwatch yet 10

توصیه می کنم، اپل واچ سری 6 و سری 7 را با رنگ های جدیدتر سری 7 تشخیص دهید. من رنگ سبز را بررسی کردم که در نیمه شب، سیاه به نظر رسیده و کمی به آبی می زند. اپل، سال گذشته، رنگ آبی و قرمز را ارائه کرد، اما در این سری، آبی و قرمز، کمی روشن تر شده اند. اگر از دوستداران رنگ های فلزی خنثی هستید، مدل های فولاد ضد زنگ یا تیتانیوم را خریداری نمایید. در حالی که موضوع رنگ، برای برخی از افراد مانند من، مهم نیست، اما شما حق دارید، نسبت به رنگ پوشش روزانه خود، حساس بوده و خاص باشید.

اپل واچ 7 دارای رتبه ضد آب (ضد شنا) تا 50 متر است که مشابه با مدل های قبلی می باشد. اما برای اولین بار توانسته است، گواهی IP6X را دریافت نماید که ضد ورود گرد و غبار است. بنده امیدوار هستم که این محافظت در آشپزخانه نیز، خوب باشد، زیرا اخیرا شروع به تولید ماکارونی کرده ام و آرد در همه جا پیدا می شود!! طراحی هندسی جدید، باید جدیدترین ساعت اپل را در برابر ترک ها، مستحکم کرده و امنیت بیشتری را با پوشیدن آن در هنگام ورزش فراهم نماید.

Apple Watch 7 review The most usable smartwatch yet 12
Apple Watch 7 review The most usable smartwatch yet 7
بررسی صفحه نمایش اپل واچ 7

صفحه نمایش اپل واچ جدید، بزرگ تر است و قطعا بهتر می باشد. با صفحه نمایش بزرگتر، ساعت هوشمند، بیشتر و بیشتر به یک آیفون کوچک تبدیل می شود که بر روی مچ دست شما قرار گرفته است که فوق العاده می باشد. نمایشگر اپل واچ سری 7، حدود 20 درصد بزرگتر از صفحه نمایش اپل واچ 6 و 50 درصد بزرگتر از صفحه نمایش سری 3 است. کادر و حاشیه های صفحه نمایش نیز، 40 درصد، نازک تر از قبل شده اند.
خمیدگی صفحه نمایش به نحوی است که خواندن ساعت را در وضعیت خارج از زاویه، آسان تر کرده و لبه های UI را از یک طرف نمایان می کند. افکت pour-over، آن گونه که در ویدیوهای تبلیغاتی، نمایش می دهند، مشهود نیست، اما پوشش جدید صفحه ساعت، کاملا مشخص است که بیشتر در قسمت watchOS 8 مورد بررسی قرار خواهم داد.

علاوه بر کادرهای حاشیه کوچکتر و صفحه نمایش بزرگتر، اپل واچ 7 در حالت همیشه روشن، 70 درصد روشنایی بیشتری دارد. زمانی که شما اپل واچ را در معرض نور مستقیم خورشید قرار دهید، تفاوتی حس نخواهید کرد و سری 7 مانند اپل واچ 5 و 6 خواهد بود. اما زمانی که مچ دست خود را بالا نمی آورید، کاملا تفاوت روشنایی سری 7 با 6 را متوجه خواهید شد.

Apple Watch 7 review The most usable smartwatch yet 15
Apple Watch 7 review The most usable smartwatch yet 16
بررسی watchOS 8 در اپل واچ 7

watchOS 8 در گذشته در تمامی ساعت های هوشمند اپل، یکسان به نظر می رسید، البته به جز نرم افزارهای مختص به سخت افزار در یک مدل خاص. از آن جا که اپل واچ سری 7، دارای سنسور جدیدی نمی باشد، بنابراین اپل، watchOS 8 را برای صفحه نمایش بزرگتر تغییر داد. علاوه بر ویژگی های ثابتی مانند ردیابی ساعات خواب و ردیابی دوره های زنانه( به همین دلیل یکی از بهترین ساعت های هوشمند برای خانم ها است)، اعلان های تقویم، اعلان های آب و هوا، اپلیکیشن Find My app و یک ساعت اپل، watchOS 8 دارای چند ترفند خاص در سری 7 است.
قسمت اعظم این رابط کاربری، همان است که در مدل های قبلی نیز استفاده گردیده و با کمی تغییرات، همراه شده است. از مرکز کنترل گرفته تا اپلیکیشن ماشین حساب، تغییری نکرده اند، اما دکمه ها در اطراف، کمی بزرگتر از قبل هستند و با برخی از برنامه ها مانند HomeKit و انیمیشن های هوشمند هماهنگ می باشند. من به شخصه از رابط کاربری بزرگتر اپل، تشکر می کنم، زیرا به شما این امکان را می دهد که مکان های دیدنی اطراف را راحت تر مشاهده نمایید.

در مورد صفحه کلید QWERTY باید عرض کنم، این صفحه کلید، سال ها، جزو علاقه مندی های من بوده است و اعتقاد داشتم، اپل واچ 7 باید از صفحه کلید گلکسی واچ 4 بهره ببرد و خیلی هیجان زده هستم که این موضوع محقق شد. این صفحه کلید، یکی از مواردی است که من را از بازگشت به مدل های قدیمی اپل واچ، منع می کند.
از زمانی که شروع به استفاده از این اپل واچ کردم، معمولا از مچ دستم، پیامک ها را ارسال می کنم. من ترجیح می دهم، به جای استفاده از استیکرها، کلمات را کشیده تر بنویسم، اما هر دو روش، در این اپل واچ، عملکرد خوبی دارند. مادرم با وجودی که برای ارسال پیام های بدون غلط تایپی در آیفون خود مشکل دارد، به راحتی می تواند،توسط صفحه کلید اپل واچ خود، بدون مشکل، پیام بفرستد!
با این که بنده، صفحه ساعت جدید Modular Duo را بیشتر ترجیح می دهم، اما صفحه نمایش پرتره و ساعت جهانی مخصوص اپل واچ سری 7 نیز، مدیون صفحه نمایش بزرگ این اپل واچ هستند. پس از مشاهده گلکسی واچ 4 که با نماهای ترکیبی عرضه شده است، حتما با خود خواهید گفت، کاش اپل واچ جدید نیز، درجه ای از سفارشی سازی را ارائه می کرد. با این وجود، من از کتابخانه نمای ساعت خود راضی هستم.

Apple Watch 7 review The most usable smartwatch yet 3
Apple Watch 7 review The most usable smartwatch yet 1
بررسی گزینه های سلامت و تناسب اندام در اپل واچ 7

به نظر شما عجیب نیست که اپل واچ 7 در عصری که بیشتر مردم برای سلامتی خود، وسواس دارند، گزینه های جدیدی را ارائه نکرده است؟
سامسونگ گلکسی واچ 4، با تجزیه و تحلیل بدنی، مرزها را جابجا نمود و ساعت های Fitbit را ارائه کرد که ابزارهای سلامتی نسبتا کاملی هستند. اپل با نادیده گرفتن موضوعات مربوط به سلامت، در خطر عقب ماندن از رقبا قرار می گیرد.
با این وجود، اپل واچ هنوز هم یک ابزار تناسب اندام مورد اعتماد است و یکی از بهترین ساعت های دویدن می باشد. اپل واچ، ضربان قلب شما را بررسی می کند، تعداد قدم های شما را می شمارد و مسافت طی شده توسط شما را با GPS اندازه گیری می کند. افزون بر آن، ده ها نوع تمرین را پشتیبانی می نماید. امسال اپل، ورزش تای چی و ردیابی دوچرخه سواری در فضای باز را اضافه نمود، بدین معنی که متوجه می شود، چه زمانی روی دوچرخه خود قرار گرفته اید و برنامه تمرین را فعال می نماید. الگوریتم دوچرخه سواری اپل واچ جدید، به گونه ای طراحی شده است که معیارهای بهترین دوچرخه های برقی را در نظر بگیرد، این دوچرخه ها از دوچرخه های معمولی، آسان تر هستند.

اپل واچ، ساعت هوشمند مورد استفاده من برای تناسب اندام است. با این وجود، گاهی برای دسترسی به بعضی از معیارهای تناسب اندام که در اپل واچ وجود ندارند، از ساعت های دیگر استفاده می نمایم. به طور مثال تایمر تاباتا و تمرینات هدایت شده، گزینه هایی هستند که در ساعت های Garmin و Fitbit موجود هستند.
با این حال، وقتی اپل واچ جدید را در پیاده روی های فضای باز و تمرینات داخل سالن، برای تست تمرین استفاده کردم، صفحه نمایش بزرگ، باعث شد، معیارهای وسط تمرین را با یک نگاه، مشاهده کنم. من تعداد زیادی تمرین بر مبنای ضربان قلب انجام می دهم، بنابراین برای من، مشاهده سریع زون های مختلف ضربان قلب ضروری است.

Apple Watch 7 review The most usable smartwatch yet 2
Apple Watch 7 review The most usable smartwatch yet 17
بررسی عمر باتری اپل واچ 7

عمر باتری اپل واچ 7 تا دو روز، در شرایطی است که کاملا ایده آل باشد. عمر باتری اپل واچ من با فعالیت روزانه در شرایطی که به صورت مداوم در حالت نمایش قرار داشت و چند تماس تلفنی را از مچ دستم پاسخ دادم، 18 ساعت بود.
طبق ادعای اپل، ساعت هوشمند جدید، 33 درصد سریع تر از اپل واچ 6 شارژ می شود. البته این در شرایطی است که با شارژر مغناطیسی USB-C موجود در جعبه شارژ گردد.( به همراه آداپتور دیواری عرضه نمی شود). من وقتی اپل واچ 6 را با کابل USB-C شارژ کردم، با همان سرعت، شارژ شد.
من جزو افرادی هستم که اپل واچ خود را به مدت کوتاهی، در طول روز شارژ می کنم. هشت دقیقه شارژ اپل واچ قبل از خواب، برای من هشت ساعت ردیابی خواب توسط اپل واچ را فراهم می کند. از این رو برای افزایش طول عمر باتری، به لوازم جانبی 10 دلاری اپل احتیاج ندارم.

نتیجه گیری بررسی اپل واچ 7

ما در طی سال ها مشاهده کردیم که در گوشی های هوشمند، حاشیه ها و کادرهای اطراف، باریک شده و صفحه نمایش ها بزرگ شدند و نتیجه این امر، تلفن ها و تبلت های غول پیکر الان می باشد. باور کردنی نیست که اپل واچ هم با صفحه نمایش بزرگتر خود، چنین مسیری را تا به امروز طی کرده است. ساعت هوشمند، امروزه ضمیمه گوشی آیفون بر روی مچ دست شما است، اما مشاهده می کنید که کارکردی بیشتر از یک وسیله جانبی دارد.
اپل واچ جدید، بهترین ساعت هوشمند برای افرادی است که آیفون دارند و برترین ساعت هوشمند اپل نیز محسوب می گردد. اکنون زمان آن فرا رسیده است که پشتیبانی Cellular را به ساعت هوشمند خود اضافه نمایید.

Apple Watch 7 review The most usable smartwatch yet 4